Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya aslında bir deneyim işidir. Hangi davranışın nasıl sonuçlar doğuracağını görmek ve planları ona göre değiştirmek gereklidir. Küçük işletmelerde sosyal medyaya daha rahat ayak uydurabilmek ve hedef müşterilere ulaşmak için profesyonel olarak sosyal medya yardımı almalıdırlar.

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya sayfalarının ve sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, bu sürecin ne şekilde işlemesini gerektiğini, kriz anında nasıl bir yöntem izlenebileceğini ve imaj yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini gösteren durumlar bütünüdür. Günümüzde iletişim anlamında güçlü bir yeri olan sosyal medya, önüne geçilemez bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin önemi bir tık daha güçlenmiş olur.

Markalar, günümüzde sosyal medya pazarlamasının gücünün farkındalar ve çoğu marka bu platformları kullanır hale geldi. ''Sosyal Medya Pazarlama'' kullanılmadan önce; kitlesel araçlar (TV, Radyo vb.) ile sadece programların reytinglerini baz alarak, potansiyel müşterin izleme oranlarını tahmin edip, buna göre ücretlendirme ve geri dönüş tahmini yapılıyordu. Bu yeni düzende markalar, sosyal medya üzerinden paylaştıkları içerikleri veya yarattıkları aksiyonları anlık olarak ölçüp, verilen tepkilere göre geri dönüş yapabiliyorlar.Sosyal ağların yarattığı bu dinamik ortam, müşterileri daha iyi tanımayı ve onlarla yakınlaşmayı sağlıyor. İnsanlar, markaya yakınlaşırsa ve arkadaşlık ilişkisi ile bir büyüme gerçekleşirse, markalar kendilerine güzel bir avukat kitlesi kazanmış oluyor ve emin olun marka avukatlığı yapan güçlü bir kitle, kişilerin algılarını hep olumlu yönde etkiliyor.

Sosyal Medya’nın markanızın bir parçası olduğunu biliyoruz. Sosyal Medya Yönetimi sırasında markanızı zedeleyecek tüm olumsuzluklar göz önünde bulundurularak marka bilinirliği ve etkileşimi arttıracak şekilde paylaşımlarımızı yürütüyoruz.